צידה לדרך: יצירה בימי קורונה

מתחילות כעת להישאל שאלות, איך עברו עליכם החודש וחצי האחרונים?
מתחילות שמועות ש"הקורונה נגמרה", אם כי ההשפעה שלה עדיין נוכחת ויתכן שהנודניקית הזו תישאר כאן לזמן מה, עד שיימצא החיסון.
לפני שיגיע פוסט תחת הכותרת "הטיול אחרי הקורונה", אחרי ה"שיחרור" וה-"חזרה לשגרה", אני רוצה לשתף במה שתפס חלק ניכר מזמני בשבועות הארוכים של הסגר.

בסדרת התמונות שלפניכם אשתף בעבודות שיצרו שלוש בנות (גילאי 13, 11 ו-9) בשעה של יצירה יומית במהלך "ימי הקורונה" – הן הגיעו אלי לשולחן היצירה הגדול לשעה ביום, שיחד נתנו לה את השם הלא מי-יודע-מה מקורי "יצירה בימי קורונה".

מזמינה אתכם לדפדף בתמונות ואם ראיתם עבודה שמצאה חן בעיניכם ותרצו להכין עם הילדים, מוזמנים לשאול בתגובות ואשמח לפרט את שלבי ההכנה.
חומרי הגלם של כל העבודות הם פשוטים ונמצאים כמעט בכל בית: בריסטולים צבעוניים, מספריים, דבק פלסטי, מגזינים ישנים, סוגים שונים של צבעים:
צבעי עיפרון, טושים, צבעי פנדה, צבעי מים, צבעי גואש, צבעי אקריליק, גירים, דיו

היה לי חשוב ללמד את הבנות מהי משמעות המחזור וכיצד הן יכולות לעשות שימוש משני בספרי ילדים ישנים שאינם בשימוש ומיועדים לתרומה, או בספרים שנמצאו ליד פחי המיחזור שאנשים השליכו. מיחזרנו גם את הציורים שיצרנו, כמו למשל בריסטול אחד בגודל חצי גיליון בו עשינו 6 שימושים שונים (2 הנחיות ראשונה לציור בצבעי פנדה, מצדו השני שתי הנחיות לציור בצבעי אקריליק, זה על גבי זה. אח"כ הנחנו את הבריסטול כמצע תחת הדפים כשציירנו עם דיו שעושה הרבה ליכלוך. הבריסטולים ספגו מעט דיו וכשהשיעור הסתיים הבנות קיבלו 3 שקיות ניילון קטנות והנחייה לקרוע לחתיכות קטנות את הציורים ולמיין לפי הצבע: תכלת, סגול ואדום-כתום. אלו חתיכות שנשתמש בהן בהדבקה של קולאג' באחד השיעורים הבאים).

פתחנו קבוצת וואטסאפ בשם "יצירה בימי קורנה" לשם העלינו את צילומי העבודות, לשם גם שלחתי הנחיות לתרגילי צילום, מעין "שיעורי בית" בימים שבית הספר לא תפקד. אם הילדות נמצאות שעות ארוכות בתוך המסכים, אפשר ללמד אותן כיצד ליצור קואג' תמונות ולאתגר אותן בתרגילי צילום. התקבלו תוצאות יפות.

שמחה לשתף כאן בחלק מהתוצרים שנעשו בשבעת השבועות האחרונים – עבודות שנאגדו לתוך "אלבום", מזכרת מימי הקורונה.

מובייל פרפרים וברכות

שירטוט מנדלת זרע החיים באמצעות מחוגה + הוספה של מילה (מה הכי חסר לכן כעת?)

כרטיסי ברכה לסבא וסבתא לכבוד ליל הסדר בבידוד (קולאג' על גבי כרטיס)

ציור בצבעי מים – מתוך הסתכלות בתמונה והכנת רקע למילה "חלום" 

צביעת מנדלה באמצעות קולאג'

יצירת סיפור מעמודים אקראים מספר הג'ונגל – שימוש בבועת מחשבה ובועת דיבור

צבעי מים – הכנת רקעים (ירוק וצבעוני) עם אפקטים ואח"כ סימון צורות מתוך הרקע

קולאג' לכבוד 72 לעצמאות ישראל

Zoom In & Zoom Out

ציור בצבעי אקריליק – עונות השנה: אביב ולמחרת, על אותו הציור (הפוך) – קייץ

ציור בדיו על ניירות וורודים, גודל A4 לפי הנחיות שונות

ציור עם גירים – שיתוף בעמוד הפייסבוק שלי

מקווה שנהינתם לצפות בעבודות שהיצגתי לפניכם.
אם יש לכם הערות או שאלות בנוגע לעבודה מסויימת, אשמח לענות. מוזמנים להתנסות בהכנה של עבודות כאלו או דומות להן בעצמכם בבית, עם הילדים או בלעדיהם. זה כייף גדול.

לקריאה נוספת:

צידה לדרך: "הרשימה שלי"