גלויה ביום – מאי 2019

כשקראתי למדור "גלויה ביום" ידעתי שיהיו ימים שלא אוכל או לא יתחשק לגעת בגלויות, שיצירה על בסיס יומיומי באופן עקבי דורשת משמעת ותנאים שלא בהכרח יש לי. גם את המדור בבלוג לא טרחתי לעדכן, רק כמה ימים לפני תום החודש. אני לא קשה עם עצמי ומקבלת את מה שקורה בברכה. ככה יצא החודש.

אביא את הגלויות של חודש מאי ברצף, החל מאלו שנוצרו בתחילת החודש, הסידרה התל אביבית, כך אני מכנה אותה, עד לסידרה היפנית וההודית שבימים אלו נמצאת בשלבי הכנה.

בתחילת החודש, עם השיבה הביתה מהחופשה ביוון היגעתי באחד הערבים לגג שבאברהם הוסטל וקיבלתי את רשות הדיבור לעשרים דקות בהם סיפרתי לתרמילאים הצעירים על מושג התרמילאות. הכנתי מצגת שהדפסתי ואח"כ השתמשתי בדפים הללו כחומר גלם על גבי הגלויות החינמיות שאספתי בהוסטל.

גלויה בהשפעת האווירה ביום הזיכרון

סירה נוספת של 4 גלויות תל אביביות – מצד אחד צילמוי גרפיטי ומצד שני הפלייר שקיבלתי מאותו בית שלשבוע שימש כמוזיאון לאמנות רחוב. מהביקור ביום הבחירות בתחילת אפריל. הינה סיימתי את מלאכת הכנת הגלוויה וממשלה עדיין לא הורכבה…

מצד אחד ציור של מלאך שקיבלתי מחברה, מצד שני דף וורוד, ניסון ראשון שלי בהדפס עם ג'לי-פלייט, ופריחת הדובדבן, דרישת שלום מיפן.

המשך הסידרה התל אביבית, עם גלויות ישנות מתוך אוסף ילדות שלי. המפות בצד השני הן מפות העיר ת"א שאספתי מהטוריסט אינפורמיישן, בסיורים עצמאיים שערכתי בעיר, באווירת "קרנבל האירווזיון".

ושתי גלויות חיפאיות

הסידרה היפנית – חברה שחזרה מביקור ביפן הביאה לי שקית מזכרות עם ערימת ניירות וקישקושים מהם יצרתי את סדרת הגלויות הבאה. צרפתי לכל אחת מהגלויות היפניות את ההאשטאג "אני_מעולם_לא_הייתי_ביפן" על משקל שיר ישן של יהודית רביץ ששרה "אני מעולם לא הייתי בהודו":

לקראת סוף החודש אני מנצלת יומיים פנויים ונכנסת "לנקות" את השולחן. שולפת מערימת הטיוטות גלויות שהתחלתי לעבוד עליהן לפני זמן מה והנחתי בצד. יצא ככה שבתנופת עשייה שהחלה אתמול, 27.5, והסתיימה היום, 28.5, הכנתי 10 גלויות, בזוגות-זוגות.

הפעם לא השתמשתי במפות, אין איזכור למקום מסויים בעולם החיצוני, אלא יותר התבוננות פנימה, מעגלים, מילים שעלו בי, כמו "מהות", "החיים", "הרמוניה" או "שליחות". בהשראת וובינר של נילי דור-האלה שנכחתי בו אתמול בלילה. הדפסתי את דפי העבודה ששימשו אותי לרשום הערות, ובדפים שלא השתמשתי, הרשיתי לעצמי לגזור מילים או משפטים אודות השליחות ולשלב בגלויות.

חודש קודם | לדף הראשי "גלויה ביום" |  חודש הבא