"הטיול השנתי" שלי בהרי אילת


דצמבר 2013, השנה מתקרבת אל קיצה ובעבודה אנו נדרשים לנצל את יתרת ימי החופשה שנותרו. בבחירה בין לפדות את היתרה בכסף או לצאת לטיול אין שום התלבטות – אני רוצה טיול!

ככה מתחילות להירקם תוכניות לחמשת ימי "הטיול השנתי" שלי. זו כמעט השנה השלישית ברציפות שאני יוצאת בתקופה זו של השנה אל הקצה הדרומי של המדינה. הפעם אני מזמינה חבר למסע להצטרף אלי. יש הבדל משמעותי בין טיול בדד לעומת טיול בזוג או בקבוצה. כל פורמט מכתיב אווירה אחרת, ברגע שמצטרף אלי מטייל נוסף הפוטנציאל לרצונות סותרים קיים, לכן כ"כ חשוב לבחור שותפים מתאימים שזורמים איתנו. במקרה של הטיול שאספר עליו כאן, הרצונות של שנינו התאימו, וההרמוניה ששררה בינינו לאורך הטיול העצימה את ההנאה גם מיופיים של הרי אילת וגם מהחברה זה של זו.

"הטיול השנתי" החל ביום ראשון בבוקר כשבדרך דרומה אספתי את השותף לטיול, אני מכנה אותו כאן בשם שין, ויחד נסענו להרפתקאות שחיכו לנו בהרי אילת הנפלאים. אלו היו חמישה ימים אינטנסיביים ומהנים במתכונת של טיולי כוכב. לנו בדירה קטנה באילת ומדי יום יצאנו עם המכונית אל ההרים למסלול מעגלי.

לכל יום טיול מצורפת מפת המסלול על מנת לתת לכם רעיונות למסלולים מעגליים.

בזמנו כתבתי על הטיול החווייתי והיפה שעשינו בפורום "טיולים ואתרים". היות ובדצמבר הנוכחי לא מתוכנן טיול שנתי לאילת עלו הגעגועים, גם להרי אילת היפהפיים וגם לחברתו של שין, לכן שלפתי את הדיווח המפורום והעברתי אותו לפורמט של סדרת פוסטים בבלוג המסעות שלי, שכאמור מוקדש גם למסעות מן העבר שהותירו בי חותם.

חמישה ימים, חמישה פרקים, והרי הם לפניכם. מזמינה אתכם להתרווח בכיסא או בכורסא ולצאת עם שין ואיתי למסע גדוש הרפתקאות בהרי אילת. מוזמנים לכתוב לי אם אהבתם, מה אתם חושבים ואם בביקור הבא שלכם באילת תאמצו את אחד המסלולים ותצאו לראות במו עיניכם את יופיו של המקום.

היום הראשון לטיול השנתי – בדרך לאילת עוצרים בדיונה של חולות כסוי
היום השני לטיול השנתי – יוצאים אל הקניון האדום, ממנו ממשיכים בנחל שני, מגיעים להתפצלות עם נחל רחם ואיתו חוזרים לכביש 12
היום השלישי לטיול השנתי – מתחיל בחניון שחורת, עולים בנחל אמיר, הר אמיר הבלונדי וממשיכים עם שביל ישראל עד ליציאה מקניון שחורת
היום הרביעי לטיול השנתי – עולים על הר שלמה, יורדים בנחל מפלים על 18 מפליו, מטפסים שוב בנחל נטפים ועין נטפים עד החזרה לחניון בהר יהורם
היום החמישי לטיול השנתי – אם פארק תמנע סגור, בדרך צפונה נעצור במכתש רמון ונטפס על שן רמון

הסדרה מוקדשת מ"כותבת המסעות" לשין, באהבה, השותף לטיול מדברי נהדר שעדיין שלא נס ליחו