אמנות רחוב: "שלום נתניה", חגיגה צבעונית לאורך רחוב הרצל

ידיעה קטנה על "פסטיבל גרפיטי" ברחובות נתניה במהלך שבועות, במאי 2015, סיקרנה אותי להגיע אל רחובה הראשי של העיר לחזות בדבר.
אילו התרחש הפסטיבל בת"א אני מניחה שהאירוע היה זוכה לתהודה ופרסום גדול יותר. אבל זו נתניה וזה רחוב הרצל המכוער, המרופט, המלוכלך, המוזנח, המפוייח – ודווקא אל הרחוב הזה הגיעה חבורה של 15 צוותי גרפיטי מכל העולם לצבוע את הביניינים הכעורים ולהכניס קצת צבע לרחובה הראשי של העיר.
נכון שמדובר בציורים מתוכננים מראש, סקיצות שקיבלו את אישור העירייה, ועדיין תהליך העבודה כפי שנראה מבעד לפיגומים מצא חן מאוד בעיני, חובבת גרפיטי ואמנות רחוב.

כעבור שנה חזרתי שוב לרחובה הראשי של העיר חמושה במצלמה לעבור בין ציור קיר אחד למשנהו על מנת להתרשם מהתוצאה הגמורה ולצלם. כפי שכתבתי הרגע, מדובר יותר בציורי קיר מושקעים, גדולים מאוד שתופסים את העין, מאשר גרפיטי חתרני שמרוסס בחטף באישון הלילה ומעביר מסרים בוטים. יש כאן אסתטיקה צבעונית נעימה מאוד לעין שמעצימה את הניגוד בין בינייני השיכון האפורים, הישנים מאוד, המתפוררים שככל הנראה יהרסו בעוד כמה שנים. זו כרוניקה ידועה מראש של הריסת השיכונים של פעם ובנייה לגובה של מגדלי זכוכית אנמיים וסתמיים.

טוב עשתה עיריית נתניה שאיפשרה לקבוצת האמנים הזו להגיע ולהפיח רוח חייה וצבעונית ברחוב הראשי האפור והמוזנח, להכניס נגיעה אמנותית קטנה. בעצם לא כזו קטנה. ביניינים שלמים כוסו צבע ובעיני זו חגיגה צבעונית משמחת שמשתלבת יפה בין המדפחסים של המזגנים והתריסים העתיקים.משמח אותי שגם כעבור שנה הקירות נשמרו היטב ולא כוסו וקושקשו ע"י הוונדל הישראלי המצוי.

חובבי הז'אנר מוזמנים להגיע לעיר, לטייל לאורכו של רחוב הרצל ולהתרשם מהחגיגה הצבעונית הזו.

מביאה את הצילומים ברצף, קודם אלו עם הפיגומים שצולמו במאי 2015 ואח"כ התמונות שצולמו ביולי 2016 כשהציורים משתלבים בסצינה האורבנית הנתנייתית

פוסטים נוספים שעוסקים בגרפיטי ואמנות רחוב בארץ ובחו"ל:

Comments

4 תגובות על “אמנות רחוב: "שלום נתניה", חגיגה צבעונית לאורך רחוב הרצל”

 1. תמונת פרופיל של רחל לבון

  נהניתי לקרוא ולצפות בתמונות בציורי הרחוב שבנתניה. זה מקסים לראות את העבודה בעיצומה ולבסוף את התוצאה היפה. אני רואה שלשתינו יש חיבה יתירה לאומנות רחוב.
  תודה לך!!!

  1. תמונת פרופיל של אילנה בר

   תודה רחל. כן, זה לא סוד שאני אוהבת מאוד אמנות רחוב ומחפשת אותה כמעט בכל עיר אליה אני מגיעה.

  2. תמונת פרופיל של גאולה מוזן
   גאולה מוזן

   מקסים ,יופי של צילומי גרפיטי.
   גם אני אוהבת ציורי גרפיטי מטיילת ומתעדת.

   1. תמונת פרופיל של אילנה בר

    תודה גאולה על התגובה. אם מסקרן אותך לראות עוד צילומי גרפיטי יש בבלוג שפע גדול – זו אחת האהבות שלי, להסתובב ברחובות כמו בגלרייה עצומה ולצלם את הפריימים שאהבתי.