כמו בארץ: "בשביל הנוף הזה אנחנו כאן"

מתחילת חודש מרס יצא לי להסתובב בנופים ש… איך לומר זאת בלי להישמע מליצית… מרהיבים ביופיים.
השילוב בין הצמחייה הירוקה המכסה את פני השטח כמו שטיח ירוק עבה וצפוף ובין הפרחים שהמנקדים את הירוק העז בצהוב, אדום, סגול – יוצר תמונה שקשה לעמוד מולה בשיוויון נפש.
הנופים של צפון הארץ באביב של 2021 מושכים את העין ומרחיבים את הלב עד כדי כך שנעשה מאוד טרנדי לומר "כמו חוץ לארץ"  או "חו"ל זה כאן".

"לא אוהבת את הביטוי שהפך לשגור בפי המטיילים "חו"ל זה כאן", כי לא, ישראל היא לא חו"ל.
היא רועשת, קולנית, צעקנית, לא מכבדת את המרחב הפרטי.
כן, יש לישראל הרבה מגרעות ולצדן היא בורכה בכזה יופי, שלפעמים אין מילים לתאר."

כך כתבתי בפוסט בדף הפייסבוק האישי שלי אחרי ששבתי מטיול בנחל תבור. המילים לצד התמונות מנחל תבור שנראה "כמו שווייץ" עורר דיון מעניין, מתוכו אצטט כמה מהתגובות שקיבלתי:

  • "היינו גם וגם אני אמרתי שזה ממש אירופה"
  • "כתבת בול את מה שחשבתי כשראית פוסטים עם הכותרת הזו, רק שלא ידעתי לנסח טוב כמוך"
  • "ישראל מקסימה בעונות סוף פברואר והאביב, לאחר מכן היא הופכת למעיקה ודביקה חמה בדיוק כמו תושביה"
  • "תמונות יפות, אילנה. גם אני לא אוהבת את האמירה כמו בחו"ל. זה נורא פרובינציאלי וזה מקטין את זה ואת זה. מה הקשר? יש יופי רב בישראל. זו מדינה עם מגוון של מאפייני נוף והיסטוריה מעניינת. אילו הייתי בה תיירת הייתי אומרת שהיא מרתקת בפסיפס החברתי והאנושי. הייתי אומרת גם שהיא מלוכלכת (למרות שעכשיו פחות מבקיץ ועדיין היא לא נקייה כמו רוב המדינות שאנו מטיילים בהן) ושיש עוד הרבה מה לעשות מבחינת פיתוח תיירותי."
  • "נחל תבור הפך למבוקש בעקבות צילומים יפים באינסטגרם, שנה הבאה כנראה יהיה פחות מבוקש."
  • "מודה שגם אני לפעמים חוטאת ומשווה, ואת צודקת אנחנו כל כך רחוקים ובאמת שאין מה להשוות."
  • "כל כך מקסים. יש לנו ארץ מהממת. זו הארץ שלנו לטוב ולרע"
  • "האימרה "כמו בחו"ל" מעידה על הדוברים ולא על הנוף. אנחנו נוטים לראות את "חו"ל" בעיניים אחרות לגמרי מאלה המביטות כאן בארץ, אז אם ראינו יופי אחר מזה שאנחנו רגילים לראות – מתאים לקרוא את הקריאה הזו. נראה לי שכל אלו שמשווים את ישראל לחול מתכוונים למראות הנוף ולא למשהו אחר. היופי של אתרים רבים ממש מרשים לעיתים יותר מחול."

ומה דעתכם? האם גם אתם נוהגים לעשות שימוש בביטוי "כמו בחו"ל" או "כמו בשווייץ"? או שאתם מעריכים את הנופים היפים של ארצנו שבימים אלו נראים הכי יפה.

בפוסט שלפניכם תראו בעיקר תמונות שצולמו בגליל התחתון, בנחל תבור, בהר תבור וביער שווייץ – תמונות שנראות כמו גלויות נוף. תענוג גדול לראות את "הירוק הקצר" בכל פינה. הוא לא יישאר כאן לאורך זמן לכן אם חשקה נפשכם לצאת לטייל ברחבי הארץ, עשו זאת כעת.
להנאתכם מצרפת לפוסט מבחר תמונות מזמינות. ציינתי את שם המקום והוספתי קישור לאתר "טיולי" שם תוכלו למצוא מידע שימושי מפורט כמו איך מגיעים וכו'.

נחל תבור – "אחד המקומות הכי הכי בארץ!"

"אחת משכיות החמדה של הגליל התחתון הוא נחל תבור. בקטע הנחל בו נטייל, זורמים מים כל השנה ועם תחילת האביב הופך מרהיב כששלל צבעי פריחה עוטפים ומשכרים בריחם המתוק. המסלול מעגלי ומתאים לכל המשפחה – מומלץ ביותר!"
למידע שימושי נוסף כנסו לאתר "טיולי" – "נחל תבור"

שביל הליכה למרגלות הר תבור (גישה מכפר תבור/שיבלי)

"פארק נחל השבעה, בין כפר שיבלי לכפר תבור, הוא פינה חדשה בנוף ארצנו. עד לא מזמן סבל המקום מהזנחה קשה, ניגוד משווע ליופיו של התבור המתנשא מעליו. לא עוד. … לאורך הערוץ נסללה טיילת נגישה באורך כולל של כ-2 ק"מ ובצידה שולחנות פיקניק בצל חורשות עצים ופינות ישיבה לצד מסלול ההליכה."
למידע נוסף כנסו לקרוא על "פארק נחל השבעה"

השביל החדש שנסלל בנחל שבעה המשוקם נראה היטב מראש הר תבור

שביל סובב פסגת הר תבור

השביל עובר ביער אורנים ירוק, חופף למקטע של שביל ישראל. בימים אלו אפשר לפגוש בנוריות פורחות.

שביל התורמוסים (סמוך לכפר נעורה)

דרך נוף יער שווייץ

"אחד מהיערות היפים ביותר בארץ, ששוכן על פני מדרון הר ויורד עד לכנרת. מה מצפה לכם בביקור שם? תצפיות עוצרות נשימה על טבריה, מסלולי הליכה נגישים ומוצלים, פינות ישיבה רומנטיות אל מול הנוף, שולחנות עץ לפיקניק של בוקר וטיול משפחתי"
למידע שימושי נוסף כנסו לאתר "טיולי": "יער שוויץ – היער שנושק לכנרת"

שביל צופה כנרת

השביל הנופי ביער שווייץ עביר לכל כלי רכב, אפשר ומומלץ לחנות באחד החניונים ולעלות לשביל הרגלי, שביל סלול ונוח להליכה ולרכיבה על אופניים, שביל העונה לשם "שביל צופה כנרת" שחופף בחלקו לשביל ישראל.

מאחלת לכל קוראי חג אביב שמח! צאו אל הטבע ותחגגו את העונה היפה בה הטבע בשיא הפריחה.
אנא הקפידו לשמור על הניקיון והתחשבו בזולת והימנעו מלעשות רעש.

לקריאה נוספת – פוסטים נוספים שפורסמו בבלוג: