יומן ניו יורק: make art

ניו יורק עודנה איתי. ימי ניו יורק היו מלאים בכ"כ הרבה עיניין וגירויים שהקיפו אותי מכל עבר, שמה הפלא שאני עדיין חוזרת אליה במחשבות. מושכת את החווייה הטובה שקרתה לי שם עוד קצת ועוד קצת אל תוך השגרה. והפעם מוסיפה פרק נוסף ביומן ניו יורק שלי על איזור הגראונד זירו במנהטן התחתית. זהו אזור שעבר שיקום רציני לאחר האסון ומשמש כיום גם כמרכז עסקי וכאתר הנצחה. זהו איזור שוקק חיים, צפוף בגורדי שחקים, רחובות צרים והמוני אנשים, תיירים, אנשי עסקים, וגם תושבי העיר שגרים בשכונות הסמוכות.

זהו אינו פוסט תיירותי/אינפורמטיבי על המקום, אלא פוסט שמציג את נקודת המבט שלי על המקום. על מה שמשך לי את העין, כשפסק הגשם ויכולתי לצאת מהקניונים הסגורים אל הרחובות. סביב שתי בריכות הזיכרון העצומות נבנה מתחם של שבעה ביניינים, חלקם עדיין בתהליך הקמה. על מנת להסתיר את הפיגומים ואת המראה הפחות אסתטי של אתר הבנייה הוא גודר ונצבע. בוודאי שלא באופן סתמי, אלא הזמינו אמנים לצייר בצבעים עליזים, ציורים ססגוניים שמזריקים בוסט של צבע לאיזור שרובו הגדול מונוכרומטי.

הצבע הזה תפס אותי לגמרי לא מוכנה. ציפיתי להרבה שחור, בכל זאת הגראונד זירו, אתר הנצחה. יש שחור. הבריכות הריקות מצופות שיש שחור. ריק שמבליט את היעדר המגדלים והיעדר האנשים שניספו. ולצד השחור הכבד, הרציני, המתאבל גם צבעים בהירים ושמחים כמו כתום, צהוב, וורוד. וציורים של לבבות ודמויות שניבטות מהגדרות, על רקע המגדלים והצלעות הלבנות של האוקולוס.

זהו פוסט ויזואלי שעיקרו תמונות שייקחו אתכם לסיבוב במתחם הגראונד זירו ויגרמו לכם להתעכב דווקא על הפרטים הקטנים, כמו עציצי הרחוב יצוקי הבטון שכוסו בשכבת צבע וסלוגנים צבעוניים, שהאהוב עלי ביותר הוא "make art". אני כ"כ אוהבת שמזכירים לי את מה שחשוב בחיים. להביט בפרחים, לעשות אמנות, להיות חיוביים, לאהוב את עצמנו ולחלום חלומות גדולים.

ואגב עיניין האדים שבוקעים מהמדרכות בניו יורק, זה אמיתי לגמרי. ראו כמה תמונות מטה. יש מקומות בעיר שאפשר לעמוד ולהרגיש בכפות הרגליים את הויברציות של תנועת הרכבות במחילות התת קרקעיות. לעיר המיוחדת הזו יש כאלו וויברציות חזקות שאני שמחה שגם בזמן שחלף מאז ששבתי לביתי אני עדיין מסוגלת לשחזר אותן.

לפוסטים נוספים על ניו יורק:

"זה לא הסגנון שלך"
מידע שימושי
לעלוץ מרוב התרגשות לקראת
חברה לספר לה סודות עמוקים
It will welcome you
It will amaze you
It will inspire you
סתיו בניו יורק, הכל זהב
~ אמנות רחוב ניו יורקית
~ Just to go outside
~ make art
~ ground zero