קלפי השראה

מה זה "קלפי השראה"?

קלפי השראה או קלפי מודעות הם אחד הכלים הנפלאים להכיר ולגלות את עצמנו ואת החיבורים שלנו לעולם בדרך ייחודית ויצירתית. הקלפים הללו נוצרו כדי לאפשר לאנשים דרך אחרת, רגישה ונפלאה לחקירה עצמית והתפתחות אישית.
הקלפם יכולים לסייע לכל מי שמבקש לגעת בשאלות קיומיות כגון:
מי אני? מה היחודיות שלי?מה באתי לעשות כאן? מהי הדרך הנכונה עבורי? מה מצוי בתוכי? מה הם החלומות שלי? כיצד הרגשות שלי נראים ובאילו צבעים הם צבועים?

ההיכרות שלי עם עולם הקלפים החלה עוד קודם, ובימי הסגרים של תקופת הקורונה התחלתי להכין בעצמי סדרות של קלפי מסרים והעצמה.
הקלפים הללו משקפים את מציאות חיי שלי והחיים בכלל, כל אחת שתבחר בקלף תוכל לראות בו השתקפויות מחייה שלה. הדימויים הויזואלים המופיעים על גבי הקלפים משמשים כטריגר ששולח אותנו להתבונן בתכנים פנימיים.

איזה מסר מקבלים מהקלף?

בהתחלה הייתי קצת סקפטית, איך קלף יכול להעביר מסר?
אחרי התנסות קלפים שיצרתי בעצמי וגם עם קלפים של אחרים למדתי שכן, קלף אכן יכול להעביר מסר. רק שצריך לדעת איך לגשת אליו, עם אינטואיציה טובה, לב פתוח ומוח שמאל פחות ביקורתי.
ואז קורה הקסם.
הקלף הוא כלי השלכתי ויכול לשמש כמראה בה אני מוצאת נקודות חיבור לחיי או התנגדות.
אני מתפלאת כל פעם מחדש איך המסרים שמגיעים מהקלפים נוגעים בי, מתייחסים לנושאים שאיתם אני מתמודדת, משתלבים במסע חיי.
הקלפים באים לתת לנו מבט על עצמנו בנקודת זמן הנוכחית ולאפשר לתת מודע לעלות אל המודע.
ההצצה בקלפים נותנת כל פעם מחדש השראה, תובנה, תזכורת ומסר מהניצוץ הרוחני שמדבר איתנו. לכן זהו כלי רגשי רב עוצמה שיכול לעזור למי שנמצאת בתהליך התפתחות אישית.
חפיסות הקלפים המקוריים שיצרתי יכולים לסייע בתהליך הגילוי העצמי וגם לשמש ככלי לקבלת מסר או הדרכה.

פריסת קלפים

הביטוי "קריאה בקלפים" או "פריסת קלפים" יכול להישמע מעט "פרימיטיבי", אולי ניו אייג'י, אבל אני רואה בו קריאה של שפה חדשה. שפה של דימויים שמספרים סיפור. דרך הסיפור אני יכולה לזהות איזורים בחיי שזקוקים לתשומת לב, להכיר ולקבל את עצמי על כל חלקיי, לבטא את הייחודיות שבי, לאזן בין החוזקות והחסרונות שלי, לעזור לעצמי לפתור קונפליקטים והתלבטויות פנימיות ולפתח מודעות רחבה.

קלף ביום

במשך תשעה חודשים, מנובמבר 20 עד סוף יולי 21 היתה לי קבוצת וואטסאפ בשם "קלפים וקפה עם אילנה" בה מדי שבוע היצגתי למשתפות מספר קלפים לבחירה, כל פעם מערכה אחרת. את הפריסות השבועיות תיעדתי במקביל במדור בבלוג בשם "קלף ביום".

לקרוא עוד על פריסות הקלפים השונות, לראות חלק מן הקלפים שלי לצד הנחיות להתבוננות ופרשנות

מה אני מציעה?

– פריסת קלפים אישית מפגש שיכול להיות חלק מתהליך אימוני מעמיק, או מפגש חד פעמי.

במפגש אישי חד פעמי של שעה וחצי תעניקי לעצמך מתנה מיוחדת בה תחווי חוויה מעצימה שתעזור לך להעלות את המודעות לנושאים שמעסיקים אותך כעת.
דרך בחירה בלמעלה מ-20 קלפים ייחודיים מתוך החפיסות המקוריות שלי ניצור את ה"פריסה" הייחודית שלך, נדבר עליה, נקרא את הסיפור שהקלפים מספרים.
אפשר גם פריסות קטנות יותר וממוקדות, לפני נושא שאת בוחרת, למשל סביב דילמה ופיתרון או נושאים שאני מציעה שמתאימים למי שנמצאת בצומת דרכים וזקוקה לבהירות סביב ההחלטה. מדובר בפריסה של 3-4 קלפים: עבר, הווה, עתיד | מה באתי לכאן לעשות, לאן אני בוחרת ללכת, מה עוצר אותי | הדרך בה הלכתי, הדרך בה אני הולכת כעת, השביל בו אצעד בביטחון, כאשר הקלף הרביעי הוא מסר מההדרכה כצידה לדרך.
יש אפשרות להגיע אלי למפגש פנים אל פנים, וכך תוכלי לבחור בעצמך את הקלפים או שאת יכולה לבחור במספרי הקלפים ואח"כ נקיים שיחה טלפונית.

לקרוא עוד על פריסת קלפים אישית וההנחיות לבחירה מקוונת

 סדנה חווייתית חד פעמית להכנת קלפי השראה אישיים עם קבוצת נשים קטנה (עד 6 בנות)

לא נדרש שום ניסיון קודם, או רקע כלשהו באמנות. אני מספקת את כל החומרים הדרושים להכנת שני קלפי השראה אישיים.
נכון שמדובר בתהליך יצירתי אך הוא אינו דורש ניסיון קודם או כישרון אמנותי מיוחד. הוא בעיקר משלב אינטואיציה,דמיון ועבודה עם צילומים בטכניקת הקולאז׳.
הפרשנות של כל משתתפת על הקלף שיצרה היא מדויקת, נכונה ובעלת משמעות עבורה.

לקרוא עוד על סדנה להכנת קלפי השראה אישיים

לפרטים נוספים מוזמנת ליצור קשר:
מייל: bc.ilana@gmail.com | נייד: 052-6687771

דוגמאות לקלפים בהם אני משתמשת בפריסה

אני משתמשת בסדרות מקוריות שיצרתי בעצמי בטכניקות שונות.
למשל, סדרת קלפים עם דמויות שונות של נשים – סדרה העונה לשם "מי את" – קלפים בהם אני משתמשת כדי לפתוח בצורה טובה מפגש אישי או קבוצתי, סדנה או מעגל נשים – קלפים שעוזרים לשבור את הקרח, לגרום למשתתפת להרגיש בנוח כשהיא מספרת על עצמה. דרך השאלות המנחות כל אחת בוחרת לשתף במה היא מרגישה דומה/שונה מהדמות המוצגת בקלף וכך מאפשרת לעצמה ולמי שנוכחת מולה להכיר באיכויות עמוקות יותר בה, דברים שלרוב לא יאמרו בסבב היכרות רשמי.

הכנת קלפי השראה אישיים

קלפי השראה – "להיות עכשיו"

קלפי השראה – "היכן אני בעולם"

קלפי השראה – "מסע הגיבורה"

קלפי השראה – "מסרים מהטבע"