קלף ביום

אני אוהבת לקחת על עצמי "אתגרים", במיוחד כשמדובר באתגר יצירתי. יש בעבודה ממושכת על אתגר תרגול של התמדה ויצירתיות למצוא בכל פעם זווית חדשה, אחרת. בכוונה לא אומרת "מעניינת", כי כל פרט בסדרה יכול לעניין כשלעצמו וגם בהיותו חלק ממשהו גדול יותר.
מאתגרים קודמים שהצבתי לעצמי יכולה לומר שזה כיף גדול במיוחד כשהצלחתי להתמיד בהם לאורך זמן מה וראיתי כיצד דבר מצטרף לדבר ומתוך התהליך יכולתי ללמוד ולהתפתח.

באתגר הנוכחי אשתף בקלפי מודעות, קלפי השראה או קלפים אימוניים – הכל אותו שם לקלפים שונים שיצרתי ועדיין ממשיכה להמציא וליצור – קלפים שמספרים סיפור, מביאים מסר חיובי ומעצים, קלפים שניתן לעשות איתם עבודת התבוננות פנימית ולימוד עצמי.

הקלפים הם כלי נפלא להכיר ולגלות את עצמנו ואת החיבור שלנו לעולם בדרך ייחודית ויצירתית. הם נוצרו כדי לאפשר לאנשים דרך אחרת, רגישה ונפלאה לחקירה עצמית והתפתחות אישית. הקלפים יכולים לסייע לכל מי שמבקש לגעת בשאלות קיומיות כגון: מי אני? מה היחודיות שלי? מה באתי לעשות כאן? מהי הדרך הנכונה עבורי? מה מצוי בתוכי? מהם החלומות שלי? כיצד הרגשות שלי נראים ובאילו צבעים הם צבועים?
הקלפים שיצרתי משקפים את גם מציאות חיי וגם את המציאות של מי שבוחר בהם. כל אחד שיבחר קלף יוכל לראות בו השתקפויות מחייו שלו, כשהטקסט או הדימוי הויזואלי שמופיע בקלף משמש כטריגר ששולח אותו להתבונן במה שבתוכו.

בתחילת נובמבר 2020 פתחתי קבוצת וואטסאפ חדשה בשם "קלפים וקפה עם אילנה בר", קבוצה שהיתה פעילה על בסיס שבועי במשך תשעה חודשים.

"עולם הקלפים עשיר בידע חווייתי שלובש צורה באינספור צבעים וצורות ואני רוצה לחלוק אותו איתך.
פעם בשבוע, בימי חמישי בבוקר אשלח תמונות של כמה קלפים ובהמשך היום אכתוב עליהם לעומק.
את יכולה לבחור להיות משתתפת פעילה בקבוצה או רק לקרוא את המסרים."
מתוך תיאור הקבוצה

באתגר הקלפים אני מציגה את הקלפים שנבחרו לפריסה השבועית החל מנובמבר 2020 ועד סוף יולי 2021 – תקופה בה שיתפתי וחלקתי 40 פריסות שונות.
מוזמנים לדפדף בעמודים המוקדשים לחודשי האתגר ולצפות בקלפים שנבחרו במהלך תשעת חודשי האתגר. זה בהחלט אפשרי תוך כדי קריאה לעצור רגע ולבחור את הקלף "שלכם" ואח"כ לזהות אותו בין תמונות הקלפים הגלויים המוצגים.

זה ללא ספק היה אתגר ארוך, מעניין ומלמד גם עבורי, כשהצגתי את הקלפים לבנות אחרות, חלקן נשים שאני לא מכירה וקיבלתי משוב כיצד המסר בקלף הנבחר נוגע גם בהן. אשמח לקבל משוב גם מהקוראים, אם משהו לא ברור, או אם תרצו לשתף אותי כיצד המסר מקלף מסויים הידהד לכם.

(מטעמי נוחות הפוסטים כתובים בלשון נקבה וכמובן שמיועדים לשני המינים)


עוד על קלפים:

🌸  מהם קלפי השראה או קלפי מודעות
🌸  פריסת קלפים אישית
🌸 סדנה חווייתית להכנת קלפי השראה אישיים
🌸 גלגלי קלפים לבחירה ולהשראה


מוזמנים לעקוב אחר הקלפים שפורסמו ב-40 פריסות שונות ב-9 החודשים הבאים:

(1) נובמבר 2020

(2) דצמבר 2020

(3) ינואר 2021

(4) פברואר 2021

(5) מרס 2021

(6) אפריל 2021

(7) מאי 2021

(8) יוני 2021

(9) יולי 2021