צידה לדרך: איך תעצבו את חלון הראווה של חייכם?

זה בלוג מסעות שמפעם לפעם גולש גם לעולם של התפתחות אישית, לא בלוג אופנה. אם כך, מה פתאום משתרבב לו פוסט עם תמונות של חלונות ראווה? מה הקטע?
אין קטע. זה בגלל אותו תחביב מוזר שיש לי לצלם חלונות ראווה, במיוחד כשאני מטיילת בערים גדולות מחוץ לישראל.
אוסף הבובות שלי כולל גם בובות מקומיות, מחלונות ראווה בת"א, ירושלים ובכל מקום כשאני רואה משהו שעושה לי שמח בעין.
אני לא מבינה גדולה באופנה, כשאני רואה בגד בחלון ראווה אני שואלת את עצמי כמה שאלות:
האם הוא יפה בעיני? הצבע מוצא חן בעיני? נוח ללבוש? במידה המתאימה למידות הגוף שלי? במחיר שנוח לכיס שלי? לאיזו מטרה? לעבודה? לטיולים?
ולפני שאני נכנסת לחנות למדוד אני שואלת את שאלת השאלות:
האם אני בכלל צריכה את זה? הרי עיקר תכליתו של הצגת הבגד על הבובה הוא לגרום לי להתעלם מה"צריכה" ובמקום זה לפעול מה-"רוצה".

אל דאגה, זה לא הולך להיות פוסט מטיף וחופר על טרפת הקניות שיצאה מכל פרופורציה, או על טרנדים באופנת החורף באיטליה.
לא ולא. זהו דווקא פוסט נוסף בסדרת "צידה לדרך" שעוסק במושג "חלון ראווה" וילוו אותו כמה מתמונות הבובות שאני נוהגת לצלם.

מוזמנים לקרוא עוד על הצידה לדרך שאני מציעה הפעם, ועל הדרך לשטוף את העיניים באופנת החורף שצילמתי בביקור האחרון בבולוניה והסביבה.

מי לא יודע מה זה חלון ראווה, כולנו מכירים וכולנו חולפים על פני עשרות חלונות כאלה או אחרים בסיבוב קצר במרכז העיר. כל עיר.

"חלון ראווה ("ויטרינה") הוא חלון הממוקם בחזית חנות ופונה לעבר העוברים ושבים. הוא מציג מדגם מייצג של מוצרי החנות או מבחר של מוצרים אטרקטיביים במיוחד, ונועד לפתות לקוחות פוטנציאליים החולפים על פניו להיכנס לחנות, בעקבות הרושם הראשוני שיצר אצלם חלון הראווה על המוצרים שבחנות. משכך, חלון הראווה הוא כלי שיווקי חשוב.
בחנויות בגדים בדרך כלל מוצגות בחלון הראווה בובות תצוגה דמויות אדם, הלבושות בבגדים ובאביזרי הלבוש הנמכרים בחנות.
לעיתים חלון הראווה אינו אלא חלון, המאפשר לקונה לראות דרכו את החנות כולה."
מתוך ויקיפדיה

חלון הראווה ממוקם בחזית החנות ופונה לעבר הרחוב. תכליתו להציג לעוברים ושבים מדגם מייצג של מוצרי החנות או של מוצרים אטרקטיביים במיוחד הנמצאים בה. זו דרך ויזואלית עבור אנשים החולפים ליד החנות לקבל רושם ראשוני על המוצרים בחנות כך שיתפתו להיכנס לתוכה.
בעלי חנויות משקיעים סכומי כסף שיכולים להגיע לתקציב ענק בעיצוב חלונות ראווה. זהו תחום התמחות קריאטיבי במיוחד שנועד ליצור עיניין, לפתות, לסקרן, למשוך את העין של הקונה הפוטנציאלי/ת, שיעצרו לרגע, יסתכלו, יסתקרנו ואז יכנסו לחנות.

בצידה לדרך הפעם אני מציעה תרגיל מחשבתי, נאמר ואתם הייתם חנות – מה הייתם שמים בחלון הראווה שלכם? 
אלו תכונות, דיעות, מעשים, הישגים, כישרונות הייתם בחורים להניח בחזית החנות כדי למשוך תשומת לב?

חלון ראווה דומה מאוד לכרטיס הביקור של החנות, רק שבמקום לכתוב בכמה מילים או במשפט מי אתם, אתם יכולים להניח פריטים, חפצים, תאורה – ממש לספר את הסיפור שלכם דרך תפאורה שיכולה להיות פשוטה או מורכבת, בנאלית או מקורית, חדשנית ומפתיעה או רגילה.

אין נכון או לא נכון בתרגיל הזה.
מטרתו היא לאתגר אתכם לתכנן את חלון הראווה הדימיוני של חייכם, איך תציגו את עצמכם מול העולם.
לא בדיבור אלא דרך חפצים. כיוון שהוא תרגיל דימיוני אין לכם שום מגבלות תקציב. אתם יכולים אפילו לשים פיל בחלון הראווה אם זה מה שבא לכם.

מוזמנים לרשום בקווים כלליים איך נראה חלון הראווה של החיים שלכם – מה הכי חשוב לכם להראות? האם תסתפקו בחפץ אחד או בכמה שיספרו סיפור או אולי אתם אוהבים להוסיף עוד ועוד פריטים? מה תעדיפו להשאיר במחסן ולא לחשוף בקדמת החנות?

למשל, בחלון הראווה של חנות חיי הייתי מדביקה ברקע תמונה ענקית של כביש שמוביל ל-nowhere, כמו התמונות שצילמתי פעם בפארק תמנע, הייתי מציבה בובה לבושה בבגדי טיולים, נועלת נעלי הליכה דומות לשלי, לבושה במכנסי טיולים של אחד המותגים הנחשבים, בלי חורים, כמו שיש במכנסי טיולים שלי… הייתי מעמיסה לה על הגב תרמיל מסעות ומפזרת על הסט אביזרים נוספים שקשורים למסע כמו מפות, משקפת, מצלמה, מים, תפוח, מצפן וכמה מקלפי המצפן הפנימי שיצרתי. הייתי גם מורידה מגג החנות כדור פורח, מוצאת דרך לשלב קשת בענן, כי אני מאוד אוהבת קשתות, ועל כל פס של צבע בקשת הייתי מוסיפה מילה שמאפיינת את אותו הצבע.
זו הדוגמא הפרטית שלי. מוזמנים לקחת דף ועט או פתק סלולרי ולכתוב כל מה שעולה ברוחכם.

איך הייתם מעצבים את חלון הראווה של חייכם?
מה הייתם רוצים להראות לעולם שקיים בכם?